Kam na dovolenou s dětmi a co dělat, když nedostanete volno v práci?

S dětmi se dá cestovat v podstatě od jakékoliv věku. Výbornou volbou pro rodiny se staršími dětmi jsou hotely s dětským animačním programem (mini disko) a animátory, kteří vám děti dokážou zabavit v podstatě na celý den. Mezi oblíbené destinace s těmito animačními programy patří například Turecko či Egypt. Pokud však preferujete destinace dostupné autem, nabízí se například Itálie, Francie, Slovensko či Německo. Skoro v každé takové destinaci naleznete několik bazénů, aqua parků či dětských světů, kde děti hravě zabavíte tak, že se jim ani nebude chtít zpět domů.

U spousty cestovních kanceláří je výhodou, že jsou poplatky za děti již zahrnuty v ceně, a tak za děti nic nepřiplácíte. Občas se může stát, a to hlavně rodičům malých dětí, že po vás v hotelu budou chtít příplatek za dětskou postýlku. Tento problém ale hravě vyřešíte cestovní postýlkou, díky které můžete ušetřit pár korun, a navíc budou děti spát ve svém. To může být velkou výhodou, pokud dětí zatím nedokážou spát v „cizím“ prostředí. Cestovní postýlky jsou výborně skladné na cesty, a přes den je můžete využít i jako bezpečné místo ke hraní.

Jak ale dětem zajistit pohodové prázdniny, když v práci nedostanete volno? Jako první volbu bychom vám doporučili zajistit si chůvu. Mnoho našich chův doprovází samotné maminky s dětmi na dovolené, když se tatínci z pracovních důvodů zúčastnit nemohou. V takovém případě je chůva pro maminku pravou rukou – vypomáhá s dětmi v bazénu, moři ale i třeba v hotelové restauraci. Když si pak maminka chce užít masáž či kosmetiku, chůva se o děti v mezičase postará. Neváhejte se nás zeptat na více informací o doprovázení na dovolenou. Chůva může dětem zajistit program i v Praze bez přítomnosti rodičů, a to různými výlety do přírody, po hradech a zámcích či děti vzít na koupaliště.  

Pokud preferujete kolektivní program, skvěle fungují různé formy zážitkových výletů, zájezdů, táborů či příměstských táborů, které jsou vhodné, když děti zatím nejsou zvyklé spát bez rodičů. Jednoduše si pro děti večer přijedete, děti se vyspinkají doma, a ráno zase jedou zpět na tábor, kde je o něj kompletně postaráno od zábavy po stravu. Můžete vybírat z různých témat táborů, a to například z muzikálních, filmových, herních i kuchařských. Věková hranice u většiny z táborů je od 5 let, a cena táborů se pohybuje od 1 500 korun za týden.  

Zdroje:

Klub svobodných matek

 

Mary Poppins Agency

Autorka

Tento článek je výsledkem pečlivé práce několika kolegyň z Mary Poppins Agency, které spojily své síly a každá přispěla k jeho vytvoření. Doufáme, že se vám článek zalíbí a budeme vděčné za jakoukoli zpětnou vazbu, kterou nám poskytnete.