Praha dětem: Chystané akce a programy k Mezinárodnímu dni dětí

Blíží se dětmi milovaný Mezinárodní den dětí, který se v České republice každoročně slaví 1. června. U příležitosti tohoto dne se na spoustě veřejných míst v Praze konají veřejné akce pro děti i dospělé. Jaké bychom doporučili my?

1. Dětský den na Pražském hradě

Kde? Královská zahrada a Jelení příkop

Kdy? 25.5. 2024 od 10:00 do 18:00 hodin

Na pražském hradě se na dětský den otevřou brány lidových řemesel a dětem se otevřou hradní zákoutí ke zkoumání. Čeká je taky vystoupení šermířů a kejklířů, divadelní představení a spousty další zábavy. Více informací

2. Za zvířátky do pohádky 

Kde? Areál Klubu Klamovka a park Klamovka

Kdy? 30.05.od 15:00 do 17:00 hodin

Areál Klamovka připravil letos pro děti například divadelní představení o pejskovi a kočičce, soutěže a stanoviště na téma „za zvířátky do pohádky“. Vstup je pro děti zdarma a dospělý platí 80 Kč. Pozor, na divadelní představení je nutná rezervace. Více informací

3. Den dětí s IZS

Kde? Park přátelství – Prosek
Kdy?
30.5. 2024 od 11:00 do 18:00 hodin

Jste srdečně zváni na Den dětí s integrovanými záchrannými složkami do Parku Přátelství na Proseku. Můžete se těšit na prezentace složek IZS s praktickými ukázkami, dětskou diskotéku s DJ, bohatý doprovodný program pro děti, soutěže o ceny, výtvarné a zájmové workshopy, Ráj poníků, skákací hrad, vystoupení skupiny Bombarďák a stánky s občerstvením. Více informací

Preferujete zábavu v pohodlí domova? Tady jsou tipy na domácí zábavu:

  • Modelování: Hmat je jeden ze smyslů, kterým děti objevují svět. Modelína je tedy ideálním prostředkem, pro rozvoj motoriky a zábavy zároveň.
  • Společné cvičení a tancování: Dnes je známo, že mají děti méně pohybů, než dříve. Vlastně to platí i pro dospělé. Proč si společně nezacvičit či nezatančit? Do toho!
  • Tvorba rodokmenu: Děti se během společné tvorby rodokmenu mohou dozvědět fakta a rodinná tajemství.

a ještě pár tipů na zahradní zábavu:

  • Postavte domeček pro skřítky: Zapojte svoji i dětskou fantazii při výrobě. Použijte přírodní materiály jako například kůru, jehličí, větvičky, šišky a vytvořte společně skřítkovské obydlí. Pak už můžete pozorovat, zda se ve Vašem domečku zabydlel nějaký z kouzelných skřítků.
  • Zahrajte si pantomima zvířátek: Každé zvíře v přírodě vydává specifické zvuky. Proměňte se na chvilku ve zvířátka. Uhodnete, jaké zvířátko Vaše dítko předvádí?
  • Malujte na kameny: Máte poblíž potůček či jezírko? Nasbírejte si pěkné oblázky, kupte si přírodní barviva, jsou šetrnější k přírodě a pusťte uzdu své fantazii. Malujte, tvořte a společně dejte dohromady umělecké dílo.

 

Ať už si zvolíte jakýkoliv program, věříme, že si ho společně s dětmi užijete. A pro případ, že byste na den dětí potřebovali zajistit chůvu, kontaktujte nás a rádi Vám ji poskytneme. Přejeme krásný den dětí!

Tereza S.

Autorka

Tereza je 31letá maminka dvouleté Nikolky a redaktorka píšící pro Mary Poppins Agency. Specializuje se na poutavé články s dětskou tématikou, ve kterých kombinuje odborné zdroje s osobními zkušenostmi jako maminka na vozíku. Její práce je zaměřena na poskytování praktických rad a inspirace pro čtenáře. Doufá, že její články přinesou zábavu a nové poznatky.