Chystáte se na hory? Takto si je s dětmi užijete o to více!

Všichni máme rádi zářící slunce, zasněžená lyžařská střediska, hluboký prašan a zimní sporty či jiné aktivity. Chystáte se během jarních prázdnin na hory? Takhle si je s dětmi užijete o to více! 

Všimli jste si, jak kouzelný úsměv se dětem vytvoří na tváři při hrátkách se sněhem? Jaké jsou první koulovačky, co pro ně znamená bobování a sáňkování až do večerních hodin? Zda je baví bruslení na rybníku, či zda mají rády lyžování, nebo dokonce jinou zimní aktivitu? Každé dítě si jistě najde v tomto období nějakou činnost, která ho baví. I my dospělí rádi vzpomínáme na to, jak nám padaly vločky do vlasů či jsme sledovali krápníky na okapech domů. Snažíte se vyhledávat čerstvý vzduch, a to pomyslné ticho, poté, co je celá krajina pod sněhovou nadílkou? Nebo jste ten typ, co se raději kouká, jak venku sněží z vyhřáté postele? V tomto článku vám prozradíme pár oblíbených aktivit, které se dají podnikat, když je venku sníh.

Koulování a stavění sněhuláka

Děti se musí zprvu seznámit a osahat si, jak vlastně sníh vypadá a jaké má vlastnosti. Stavění sněhuláka je jednou z nejjednodušších zimních aktivit pro děti.  Děti si při této činnosti vyzkouší motoriku svých rukou, jestli zvládnou udělat tři rozdílně velké koule, a zda je dokáží postavit na sebe. Poté přijde na řadu jejich kreativita, malé uhlíky či kamínky, které budou vytvářet sněhulákovi obličej a knoflíky na jeho fraku. Samozřejmě se nesmí zapomenout na mrkev místo nosánku a hrnec, který je místo klobouku. V neposlední řadě musí dodat větvičky, které budou připomínat ruce. A v dnešní době se fantazii meze nekladou. V případě, že stavění sněhuláka spojíte ještě s procházkou či koulovačkou, bude to bezchybná zimní idylka. Větší děti mohou místo stavění sněhuláka, postavit eskymácké iglú nebo jiné stavby, eventuálně různé postavičky.  Avšak chce to mít šikovné ručičky, vůli a hlavně trpělivost.

Sáňkování a bobování

Bez čeho si nedokážete představit zimu? První věc, která nás možná napadne, je dovádění na bobech či sáňkách. Je to typická aktivita jak do města, tak i na hory. Postačí najít menší kopec, a okamžitě můžete ve svých dětech probudit chuť běhat nahoru a dolů, pakliže nám to zima dovolí. U malých dětí, které s touto aktivitou teprve začínají, musíme být obezřetní, protože v tuto chvíli nás velmi potřebují. Jako rodiče musíme dávat pozor, aby se naší ratolesti při sjíždění kopce nic nestalo a rovněž sledovat, kde jezdí. Pokud budete jezdit s dítětem, je to pro něj bezpečnější a dítě bude mít radost, že se mu věnujete. A buďme upřímní, tahle zábava nás neomrzí ani jako dospělé, a rádi si, jak se říká, „zablbneme“.

V tomto článku jsme se věnovali převážně aktivitám, které jsou určené pro ty nejmenší děti. Avšak ještě zde nemáme rozebrané lyžování a jeho úskalí. Jak vlastně dítě naučit lyžovat? Zda je lepší učení s instruktorem či rodič samotný a jelikož je to na delší povídání necháme si tuto tematiku do příštího článku. V případě, že byste si na horách chtěli užít i svou vlastní chvilku, tak se neváhejte ozvat – naše chůvy se Vašim dětem budou rády věnovat a zapojí je do různých aktivit.

Mary Poppins Agency

Autorka

Tento článek je výsledkem pečlivé práce několika kolegyň z Mary Poppins Agency, které spojily své síly a každá přispěla k jeho vytvoření. Doufáme, že se vám článek zalíbí a budeme vděčné za jakoukoli zpětnou vazbu, kterou nám poskytnete.