Kouzlení s bílou voskovkou. Zábava pro děti na celé odpoledne!

Výtvarná činnost u dětí napomáhá rozvoji kreativity i motoriky.  Pokud tvoříte společně s dětmi, pracujete nejen na díle, ale i na prohloubení vašeho vztahu. A mimo to si u toho užijete spoustu legrace!

Co budeme potřebovat?

  • Nůžky
  • Štětec
  • Bílou voskovku
  • Papírovou lepenku
  • Inkoust, akvarelové barvy nebo vodovky
  • Akvarelový papír (nebo alespoň čtvrtku)

1) Přilepte papír po všech čtyřech stranách k podložce nebo ke stolu. Zamezíte tak jeho zvlnění.

Tip: Před přilepením papíru sejměte z lepící pásky přebytečné lepidlo. To uděláte tak, že připravený pruh lepenky nejprve na chvilku nalepíte na látku. Sníží se tím riziko, že při jejím odlepování papír poškodíte.

2) Bílou voskovkou namalujte obrázek. Je zábavné, že v této fázi si ani sám autor není úplně jistý, jaký přesně bude výsledek.

3) Přetřete obrázek inkoustem nebo akvarelem. Doporučujeme použít sytější, výraznější barvu. Ta se v místech pokreslených voskovkou nepřichytí a obrázek pomalu začne vystupovat.

Tip: Jste hraví a chcete si zařádit? Vyzkoušejte, co se stane, když do mokré barvy hodíte pár zrnek soli, nebo kápnete alkohol. Jak to dopadne, když použijete i barevné voskovky? Buďte zvědaví a nebojte se experimentovat!

4) Po zaschnutí obrázek opatrně odlepte. Odstraněním pásky vznikne elegantní bílý rámeček a obrázek je na světě. Kam s ním? Na ledničku? Na zeď? Hlavně ať je vidět! 🙂


Tip: Pokud nemáte na zasychání obrázku čas, trpělivost, nebo obojí, můžete si pomoct fénem.

Nemáte na tvoření s dětmi čas, nebo prostě jen postrádáte výtvarné buňky? Nic se neděje! Nechte to na naší chůvě, využijte čas pro sebe a jen se kochejte výtvarnými díly začínajícího umělce.

Objednat chůvu do vaší rodiny, která bude přesně vyhovovat vašim požadavkům, si můžete zde.

Kateřina Š.

Autorka

Kateřina je klíčovou součástí našeho týmu, je to kreativní duše, která vám přináší nejenom zajímavé rozhovory a inspirativní nápady na tvoření s dětmi, ale také se pečlivě stará o grafickou podobu našich příspěvků. Můžete se těšit na její články a příspěvky, věříme, že vám přinesou spoustu radosti a inspirace."