Pololetní vysvědčení a jarní prázdniny: Na kdy připadají ve vaší části Prahy?

Jako každý rok se dnes, 31. ledna, rozdává dětem pololetní vysvědčení. Zatímco minulý rok se pololetní vysvědčení předávala z ruky do ruky pouze nejmladším žákům (1. a 2. třída), jelikož zbytek dětí byl v té době na online výuce, letos tomu je naštěstí jinak.

Dnes budou školáci držet po půl roce výsledky své dosavadní práce, avšak pro mnoho z nich toto vysvědčení neznamená vůbec nic. Nemají ho spojené s žádnou sváteční chvíli ani s žádnou odměnou či radostí. Většina z nich to bere jen jako formální záležitost. Pololetní vysvědčení je významné pouze pro žáky devátých ročníků, protože hodnocení z tohoto vysvědčení rozhoduje o tom, zda budou moci studovat na gymnáziu či střední škole. Některé školy namísto známek preferují slovní hodnocení, čímž se rodiče dozví, co dítěti nejde, v čem má mezery a v čem naopak vyniká. Převážná část základních i středních škol však děti a studenty stále známkuje od 1 do 5.

Děti se na dnešní den nikterak speciálně nechystají, jelikož se nejedná o žádnou sváteční chvíli. Ani rodiče nepovažují pololetní vysvědčení za velkou událost, je to den jako každý jiný. Příčin je hned několik. Podle třídních učitelek je největším problémem skutečnost, že tento den probíhá úplně stejně jako den obvyklý. Děti se první hodiny normálně učí a až na poslední hodině se rozdává tištěný výpis, který dětem zůstává.

Nesmíme také zapomenout na prázdniny, které se k tomuto období pojí. Letos pololetní prázdniny připadají na 4. února a od 7. února pak nastávají prázdniny jarní, které jsou rozděleny na týdenní turnusy podle okresů.

Termíny jarních prázdnin v Praze a přilehlých okresech

7.2. – 13.2.2022
Praha-východ, Praha-západ

7.3. – 13.3.2022
Praha 1, Praha 2, Praha 3, Praha 4, Praha 5, Praha 11, Praha 12, Praha 13, Praha 16,
(Kunratice, Libuš, Lipence, Lochkov, Řeporyje, Slivenec, Šeberov, Újezd, Velká Chuchle, Zbraslav, Zličín)

14.3. – 20.3.2022
Praha 6, Praha 7, Praha 8, Praha 9, Praha 10, Praha 14, Praha 15, Praha 17, Praha 18, Praha 19, Praha 20, Praha 21, Praha 22,
(Kolovraty, Běchovice, Benice, Březiněves, Čakovice, Ďáblice, Dolní Chabry, Dolní Měcholupy, Dolní Počernice, Dubeč, Klánovice, Koloděje, Královice, Křeslice, Lysolaje, Nebušice, Nedvězí, Petrovice, Přední Kopanina, Satalice, Suchdol, Štěrboholy, Troja, Vinoř)

 

Proto pokud budete potřebovat zajistit hlídání na výše uvedené dny, neváhejte nás kontaktovat, rády Vám pomůžeme. Naše chůvy jsou tu pro vás a pro vaše děti zajistí zábavný program na celý den. V neposlední řadě sledujte naše facebookové stránky, kde vám brzy sdělíme pár tipů, kam s dětmi vyrazit na výlet během jarních prázdnin.

Mary Poppins Agency

Autorka

Tento článek je výsledkem pečlivé práce několika kolegyň z Mary Poppins Agency, které spojily své síly a každá přispěla k jeho vytvoření. Doufáme, že se vám článek zalíbí a budeme vděčné za jakoukoli zpětnou vazbu, kterou nám poskytnete.