Sháníte dárky na poslední chvíli? Tady je pár tipů!

Vánoce jsou za rohem a každý z nás má tento sváteční čas spojený s radostí, pohodou, klidem a také samozřejmě občasným shonem, co se týče nákupu dárků pro svou rodinu a své blízké.

Důležité je se z toho všeho nestresovat, což není cílem Vánoc, a pokud lze začít dárky nakupovat postupně, předejdeme tak vánočnímu stresu v podobě řešení dárků na poslední chvíli. Zároveň je vhodné si uvědomit, že radost dětí i dospělých není spojená jen s rozbalováním dárků, ale s celkovou vánoční atmosférou.

Pokud jste se přece jen dostali do situace, kdy řešíte dárky na poslední chvíli, máme tady pro vás pár tipů:

Pro ty nejmenší

Pokud řešíte dárky pro nejmenší, vhodné jsou určitě vhodné dárky v podobě hraček, které jsou pro batolata určené, např. Montessori hračky nebo jiné, které rozvíjejí jemnou motoriku. Velmi populární jsou tzv. activity board, kde mají děti spoustu různých součástek a provázků, zapínačů a vypínačů, kde se děti učí, jak tyto věci správně fungují. Je krásné později sledovat, jak se děti snaží si s deskou hrát samy, dívají se na vás a s úsměvem na tvářičce zapínají vypínač od světýlka s vědomím, že to dělají správně. 

Předškolní a školní věk

V případě, že už máte doma děti předškolního věku, je to s výběrem trochu jednodušší, ať už se jedná pro holky o panenky, kočárky, různé plyšáky, či pro kluky o autíčka, vláčkodráhy, případně nářadí. Zde se nabízí i varianty různých stavebnic či věcí pro rozvoj kreativity. Můžeme se vyřádit i pořízením běžných „dospěláckých věcí“ v dětské verzi, jako například mini kuchyňka, pračka, sekačka na trávu. Je to k nevíře, kolik běžných spotřebičů a náčiní, které my dospělí běžně používáme, se prodávají v mini verzi také pro děti. A jak je to baví!

Vhodným dárkem může být i oblečení, protože děti ze všeho rychle vyrostou, ani se nenadáte. Avšak samotné děti dají samozřejmě vždy přednost hračce. Děti také rády nacházejí pod stromečkem něco dobrého, co mohou ihned sníst a u toho si rozbalovat další dárečky. Lze také zakoupit různé figurkové čokolády, kterými můžete ozdobit vánoční stromeček nebo interiér, a ozvláštnit a osladit si tím tak celou vánoční atmosféru.

Nemáte čas na nákupy?

Čas hraje v postavení rodičů velikou roli. Každý rodič by vám přiznal, že 24 hodin denně je málo, a rozšířil by jej minimálně o dalších deset. Ráno totiž nic nestíháme. Ať už se jedná o přípravu snídaně, oběda, nákupy, věnování se dětem, a ještě se s nimi dostat ven. Po obědě se člověk dostává do útlumu, protože je unavený, a ještě musí řešit různé povinnosti doma. A co teď? Jak z toho ven?

Netřeba smutnit! Nabízíme Vám pomocnou ruku. Naše chůvy jsou tady pro vás, aby vám ulehčily a pomohly, s čím bude potřeba. Potřebujete pohlídat děti, ale nemáte čas při práci ještě chodit po nákupech? Nevadí, naše chůvy hravě zvládnou obojí. Stačí seznam a vyřešíte dvě mouchy jednou ranou. Péče o dítě i nákup dárků – vyřešeno!

Neváhejte nás proto kdykoliv kontaktovat. Krásné Vánoce! 

Mary Poppins Agency

Autorka

Tento článek je výsledkem pečlivé práce několika kolegyň z Mary Poppins Agency, které spojily své síly a každá přispěla k jeho vytvoření. Doufáme, že se vám článek zalíbí a budeme vděčné za jakoukoli zpětnou vazbu, kterou nám poskytnete.