Valentýnské aktivity, u kterých se děti rozhodně nudit nebudou

Svátek sv. Valentýna není jen o romantické večeři ve dvou. Naopak si tento den můžete společně užít jako celá rodina, a dokonce si z něj udělat novou rodinnou tradici. Nemusíte dětem kupovat žádné dárky ani sladkosti. Bohatě postačí, když jim věnujete svůj čas. A jaké zábavné valentýnské aktivity s dětmi podniknout? To naleznete právě v tomto článku.

Umění vyznat lásku

Jak se říká, lásky není nikdy dost, a potřebují ji jak dospělí, tak i děti. V případě, že už jsou vaše děti větší a umí psát, zkuste si s nimi zahrát menší hru. Každý z vás si vezměte pár menších papírků a na každý z nich namalujte či napište, co máte na ostatních členech rodiny nejraději. Jeden papírek je vždy určen pro jednoho člena rodiny. Poté si dané vzkazy společně přečtěte, popřípadě si dovysvětlete nakreslené obrázky. Všimněte si, jak napsaná slova dokážou druhého potěšit, ale zároveň i rozesmát. 

Honba za pokladem

Nedílnou součástí tohoto dne by měl být i nezapomenutelný zážitek. Tak proč pro své děti nenachystat třeba honbu za pokladem? Prvním krokem je nachystání několika papírových srdíček, která následně schováta různě po domácnosti. Na každé srdíčko napište nebo nakreslete nápovědu, kde by se asi mohlo nacházet další srdíčko. Tyto „stopy“ pak děti postupně dovedou k pokladu, kterým může být třeba jejich oblíbená pochoutka.

Výroba Valentýnky

Dalším tipem, co dělat s dětmi, je výroba valentýnky. Postačí vám k tomu bílý a červený papír, nůžky, lepidlo, barvy, a nakonec razítko ve tvaru srdce nebo obyčejná brambora. Nejdříve si vezměte bílý papír ve velikosti A5, který přeložíte napůl. Na přední stranu nezapomeňte napsat, komu bude valentýnka věnována. Dalším krokem je vystřižení červeného srdíčka, které se vlepí dovnitř valentýnky. Zde můžete dětem můžete pomoci, a nakreslit jim srdíčko na kus kartonu, které bude sloužit jako šablona. Pomocí této šablony si děti srdíčko mohou obkreslit na bílý papír, vystřihnout a nalepit dovnitř valentýnky. Do srdíčka pak mohou děti napsat svůj vzkaz.

Posledním krokem je vyzdobení celé valentýnky, a to razítkováním. Může se stát, že doma nemáte razítko ve tvaru srdce, ale nevěšte hlavu, obyčejná brambora vám bohatě postačí. Bramboru by však měl vždy připravit dospělý. Stačí ji rozkrojit napůl a nožem vyřezat srdíčko. Tuto bramboru pak namáčejte do vybraných barev (ideálně temper), a můžete valentýnku dozdobit. 

Společné vaření

Nechte děti s vaší pomocí připravit sladkou či slanou snídani nebo svačinku. Základem je vykrajovátko ve tvaru srdce (třeba to na linecké cukroví). Děti mohou z chleba či palačinkového těsta vykrajovat srdíčka, která pak dle vlastní fantazie mohou ozdobit například ovocem, zmrzlinou, či něčím jiným, co mají rády. S dětmi můžete také zkusit upéct valentýnské perníčky, muffiny, sušenky či cokoliv, co by jim udělalo radost.

Raději Valentýn ve dvou?

Pokud preferujete starý dobrý Valentýn ve dvou, nechte výše uvedené aktivity na nás. Zatímco si se svou milovanou polovičkou zajdete na večeři či na masáž, my se postaráme o vaše děti. Naše chůvy je rády zabaví, pohlídají a možná i něčemu přiučí. Pro objednání nám stačí zavolat, napsat e-mail nebo vyplnit kontaktní formulář. Obratem se vám ozveme.

Tak již víte, jak budete Valentýn slavit?

 

 

 

 

Mary Poppins Agency

Autorka

Tento článek je výsledkem pečlivé práce několika kolegyň z Mary Poppins Agency, které spojily své síly a každá přispěla k jeho vytvoření. Doufáme, že se vám článek zalíbí a budeme vděčné za jakoukoli zpětnou vazbu, kterou nám poskytnete.