Žádné plány na podzimní prázdniny? Tady je pár tipů, jak je s dětmi trávit.

V letošním roce připadají podzimní prázdniny na středu 26. října a čtvrtek 27. října, avšak letos si děti užijí rovnou 5 dní volna po sobě. V pátek 28. října je totiž státní svátek. Děti tak nastoupí zpět do školy až v pondělí 31. října.

Musíme upozornit, že podzimní prázdniny slaví všechny kraje stejně, jen u jarních prázdnin je tomu jinak. Podzimní prázdniny jsou posledními prázdninami před začátkem adventu, poté už zbývá jen pár dnů do Vánoc. Pokud Vám však práce nedovolí 5 dnů volna, můžete si díky volnému pátku s dětmi naplánovat alespoň prodloužený víkend. A co můžete podniknout?

Podzimní prázdniny v přírodě

Podzimní počasí nás nabádá k procházkám v přírodě. Tak proč si třeba nezajet někam na hory nebo se alespoň projít po lese? Všude kolem nás je spousta barevného listí, poslední hřejivé paprsky slunce a rovněž vůně lesa. Vydejte se na nějaký podzimní výlet a nechte si ošlehat tváře čerstvým vzduchem. Volno s dětmi si můžeme užít mnoha způsoby. Pokud nechceme nikam cestovat a raději zůstaneme doma, můžeme společný čas využít při pouštění draka. Skvělou zábavou je také tvoření různých podzimních ozdob. Teď můžeme venku nasbírat mnoho přírodních materiálů, jako jsou barevné listí, šípky, šišky, bukvice, kaštany a žaludy, ze kterých vyrobíme krásné výrobky, jako věnce nebo zvířátka z kaštanů a žaludů. Ale o tom až příště :).

Z našich oblíbených tipů na výlet bychom vyzdvihli krásy podzimu na Šumavě, v Krkonoších a na Vysočině. Za zmínku stojí i Jižní Morava se svými vinohrady, která se pomalu ukládá k zimnímu spánku. Každý z vás má jistě své oblíbené místo, kde rád tráví volný čas. Proč zde nestrávit podzimní prázdniny?

Podzimní prázdniny v zahraničí

Děti zbožňují vodní hrátky, takže je dobré zařadit do programu i bazén. Můžeme navštívit horské prameny nebo termální lázně u sousedů, kde se budou bavit děti i dospělí. Vodní dovádění ideálně nastartuje imunitu před zimou. Nemoci tak nebudou mít žádnou šanci a vy si užijete klid a zábavu. Neměli bychom opomenout, že mnoho z nás rádo podnikne menší dovolenou. Podzimní prázdniny jsou pro to ideální. Děti nezameškají školu a dovolené navíc nejsou tak finančně nákladné jako v létě. Strávit podzim u moře je perfektní nápad. I když v Evropě je na opalování pozdě, stále najdeme místa, kde se příjemně ohřejeme.

Samozřejmě může nastat i situace, kdy ani jeden z rodičů se nemůže uvolnit z práce, a proto neváhejte a využijte našich služeb. O vaše dítě či děti bude profesionálně postaráno a také budete vědět, že se jim naše chůvy věnují ve všech směrech. Chůvu si můžete objednat ZDE.

Mary Poppins Agency

Autorka

Tento článek je výsledkem pečlivé práce několika kolegyň z Mary Poppins Agency, které spojily své síly a každá přispěla k jeho vytvoření. Doufáme, že se vám článek zalíbí a budeme vděčné za jakoukoli zpětnou vazbu, kterou nám poskytnete.