Žádné plány na podzimní prázdniny? Tady je pár tipů, jak je s dětmi trávit.

V letošním roce připadají podzimní prázdniny na středu 26. října a čtvrtek 27. října, avšak letos si děti užijí rovnou 5 dní volna po sobě, jelikož v pátek 28. října je státní svátek. Děti tak nastoupí zpět do školy až v pondělí 31. října.

Musíme upozornit, že podzimní prázdniny slaví všechny kraje stejně, jen u jarních prázdnin je tomu jinak. Podzimní prázdniny jsou posledními prázdninami před začátkem adventu, poté už zbývá jen pár dnů do Vánoc. Pokud Vám však práce nedovolí 5 dnů volna, můžete si díky volnému pátku s dětmi naplánovat alespoň prodloužený víkend. A co můžete podniknout?

Podzimní počasí nás nabádá k procházkám v přírodě. Tak proč si třeba nezajet někam na hory nebo se alespoň projít po lese? Všude kolem nás je spousta barevného listí, poslední hřejivé paprsky slunce a rovněž vůně lesa. Vydejte se na nějaký podzimní výlet a nechte si ošlehat své tváře čerstvým vzduchem. Samozřejmě, že volno s dětmi si můžeme užít mnoha způsoby a v případě, že nechceme nikam odcestovat a zůstat s dětmi doma, tak je skvělé využít společný čas při pouštění draka, popřípadě při tvoření různých podzimních ozdob. Teď se dá venku nasbírat mnoho různých přírodních materiálů (např. barevné listí, šípky, šišky, bukvice, kaštany, žaludy atd.), ze kterých se dají vyrobit krásné výrobky (např. věnce, zvířátka z kaštanů a žaludů aj.). Ale o tom až příště :).

Z našich oblíbených tipů na výlet v naší krásné České republice bychom vyzdvihli krásy podzimu na Šumavě, v Krkonoších či na Vysočině, avšak i jižní Morava, která se se svými vinohrady pomalu, ale jistě ukládá k zimnímu spánku. Každý z Vás má jistě své oblíbené místo, kde rád tráví svůj volný čas, tak proč zde nestrávit podzimní prázdniny?

V neposlední řadě moc dobře víme, že děti zbožňují vodní hrátky, tak je vhodné zařadit do programu i nějaký bazén. Můžeme zavítat do horských pramenů, avšak i k sousedům do termálních lázní, kde to bude stoprocentně bavit jak děti, tak i dospělé. Toto vodní dovádění je ideální příležitostí pro nastartování vaší imunity před začínající zimou. Nemoci tak nebudou mít žádnou šanci a vy tak budete mít klid, a zároveň si to ještě užijete.

Nesmíme opomenout fakt, že mnoho z nás rádo podnikne ještě nějakou menší dovolenou, a podzimní prázdniny jsou pro tento případ jako stvořené. A to hlavně z toho důvodu, že děti nezameškají nic ve škole, a zároveň dovolené nejsou až tak finančně nákladné jako v letních měsících. Takže strávit podzim u moře je perfektní nápad. Je sice pravda, že v Evropě už je na opalování pozdě, avšak ještě stále se najdou místa, kde se člověk příjemně ohřeje.

Samozřejmě může nastat i situace, kdy ani jeden z rodičů se nemůže uvolnit z práce, a proto neváhejte a využijte našich služeb. O vaše dítě či děti bude profesionálně postaráno a také budete vědět, že se jim naše chůvy věnují ve všech směrech. Chůvu si můžete objednat ZDE.